Nieznane miejsca w Egipcie, które warto odwiedzić

Date:

Share:

Egipt to kraj pełen tajemnic i turystycznych atrakcji. Znany jest przede wszystkim z pięknych piramid w Gizie, ale to tylko jedna z wielu rzeczy, które można tam zobaczyć. W Egipcie jest wiele miejsc, które nie są tak popularne, ale również warto je odwiedzić.

Jeśli planujesz wyjazd na wakacje do Egiptu, który nie będzie zorganizowaną wycieczką, a da Ci możliwość zwiedzania samodzielnie wybieranych miejsc, poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji.

Co zwiedzić w Egipcie?

Abusir – to starożytne miasto, które znajduje się niedaleko Kairu. Jest to miejsce szczególnie ważne dla miłośników historii starożytnego Egiptu, ponieważ znajdują się tam ruiny kilku ważnych świątyń i grobowców faraonów. W Abusirze można zobaczyć m.in. świątynię Sahure i świątynię Niuserre.

Tell el-Amarna – to ruiny miasta, które zostało założone przez faraona Echnatona w XIII wieku p.n.e. Miasto było ważnym centrum kultu Atona, boga słońca, którego Echnaton uważał za jedynego prawdziwego boga. W Tell el-Amarna można zobaczyć m.in. pałace faraona i jego żony, Nefertiti.

Abydos – to starożytne miasto, które było ważnym centrum kultu boga Osirisa. W Abydosie można zobaczyć m.in. świątynię Osirisa, grobowce faraonów oraz rzeźby i freski związane z kultem Osirisa.

Egipt, pustynia, wielbłąd
Photo by Lea Kobal on Unsplash

Wadi el-Shatt el-Rigga – to krajobrazowy wąwóz, który jest szczególnie piękny w okresie suchym. W wąwozie można zobaczyć m.in. skalne malowidła i starożytne grobowce.

Wadi el-Hitan – to unikalne miejsce, gdzie znajdują się skamieniałe pozostałości prehistorycznych ssaków. Jest to ważne miejsce dla paleontologów i miłośników przyrody.

Dolinę Królów – to miejsce, gdzie znajdują się grobowce faraonów z okresu Nowego Państwa. W Dolinie Królów można zobaczyć m.in. grobowiec Tutanchamona i grobowiec Ramzesa VI.

Monaster Deir el-Bahari – to kompleks świątyń zbudowany przez królową Hatszepsut. W Monasterze Deir el-Bahari można zobaczyć m.in. świątynię Hatszepsut, grobowiec Hatszepsut i grobowiec Senenmuta.

Monaster El-Sour El-Abadieh – to kompleks świątyń zbudowany przez faraona Amenhotepa II. W Monasterze El-Sour El-Abadieh można zobaczyć m.in. świątynię Amenhotepa II i grobowiec Amenhotepa II.

Ciekawa jestem, czy któreś z opisywanych miejsc znajdzie się na Twojej liście do zwiedzania?

━ more like this

Czy w Turcji można latać dronem?

Turcja to piękny kraj, który przyciąga turystów z całego świata. Znajduje się tu wiele wspaniałych miejsc do zwiedzania, takich jak Stambuł, Kapadocja czy Antalya....

Czy w Egipcie można latać dronem?

Egipt to kraj pełen atrakcji turystycznych, w którym coraz więcej osób chce nagrywać ujęcia z powietrza. Jednak przed przystąpieniem do latania, warto zapoznać się...

Czy w Czarnogórze można latać dronem?

Czarnogóra to kraj leżący na wybrzeżu Adriatyku, z pięknymi krajobrazami, wodospadami i zabytkami. Wraz ze wzrostem popularności dronów, pojawia się pytanie - czy w...

Czy w Tajlandii można latać dronem?

Tajlandia to kraj o bogatej kulturze i pięknych krajobrazach, które są idealne do fotografowania i filmowania z powietrza. Jeśli planujesz latać dronem w Tajlandii,...

Czy warto lecieć do Norwegii na wiosnę?

Norwegia to kraj, który przyciąga turystów z całego świata przez cały rok. W zależności od pory roku, w której się tam wybierzemy, będziemy mogli...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj