Psia Łazienka – Czy warto zainwestować w pojemnik dla psa?

Date:

Share:

Jesteś właścicielem psa? Z pewnością wiesz, że w przypadku szczeniaków lub starszych i często schorowanych piesków czasami mogą trafić się im małe wpadki. Okazuje się, że jest na to pewne rozwiązanie, które powinno sprawdzić się lepiej, niż klasyczne maty. Mowa o Doggy Bathroom – czy ten drogi pojemnik pomoże zapanować nad tym problemem?

Każdy właściciel zwierzaka wie, że on też ma różne potrzeby. Niestety zdarza się, że nie zawsze uda mu się nad nimi zapanować. Czasami przerwy między spacerami są zbyt długie, szczeniaki jeszcze nie do końca wiedzą, jak działają spacery, a starsze i schorowane psiaki zwyczajnie potrzebują pomocy. I choć od dawna popularnością cieszą się zwykłe maty higieniczne, to nie ma co ukrywać, że nie wyglądają one zbyt dobrze i nie zawsze się sprawdzają.

Czym jest Doggy Bathroom?

To plastikowy pojemnik w kształcie klatki dla psów, który częściowo przypomina kuwetę. Jego głównym zadaniem jest stanowienie bariery pomiędzy ścianami i meblami w przypadku, gdy piec podczas załatwiana potrzeb podnosi nogę do góry. Nie ma co ukrywać, rozwiązanie to jest dość kosztowne, bo sam zakup Doggy Bathroom wiąże się z wydatkiem 209 dolarów, nie wspominając o specjalnych matach.

Myślę, że wszyscy doskonale wiemy, że psia łazienka to tylko dodatkowa opcja na awaryjne sytuacje. Decydując się na psa, właściciel godzi się z tym, że będzie musiał chodzić z nim na kilka spacerów dziennie. W tych wyjątkowych sytuacjach można jednak postawić na rozwiązanie, które będzie wyglądało lepiej niż klasyczne maty, ale też sprawdzi się lepiej pod innymi względami.

fot. Doggy Bathroom

Psia łazienka składa się z białego pojemnika oraz podstawy, która dostępna jest w 4 kolorach do wyboru. Dodatkowo ma dwie ruchome szyny, 50 wkładów, trzy maty i sześć klipsów. Po podłączeniu pojemnika do podstawy oraz zamocowaniu boków, należy użyć klipsów i 4 wkładów na raz, aby zabezpieczyć pojemnik.

fot. Doggy Bathroom

Jak działa psia łazienka?

Najpierw musimy przyzwyczaić psa, do korzystania z niej poprzez zachęcenie do wejścia do środka. Wysokie ściany pojemnika powinny zatrzymać wszystko, co pies będzie potrzebował tam zostawić. Po wyjściu z psiej łazienki przejdzie przez matę, która ma utrzymać łapki suche i czyste. Następnie zużyte maty trzeba wyrzucić do kosza i wymienić na nowe. Przy wymianie mat sam pojemnik warto przetrzeć płynem antybakteryjnym.

Pojemnik jest dostępny w dwóch rozmiarach. Podstawowy model to 71 cm długości, na 50 cm szerokości i 40 cm wysokości. Firma ma w swojej ofercie jednak też wersję mini, która przeznaczona jest dla mniejszych ras. Jeśli zdecydujesz się na zakup psiej łazienki, koniecznie zmierz swojego psa oraz wolne miejsce w mieszkaniu, aby upewnić się, że będzie to dopasowany zakup.

fot. Doggy Bathroom

Wkłady higieniczne Doggy Bathroom kosztują 44 dolarów za 100 sztuk, 69 dolarów za 200 sztuk lub 69 dolarów z miesięczną subskrypcją (200 sztuk). Koszty korzystania z psiej łazienki będą więc zależały od tego, ile wkładów Twój pies będzie zużywał. Same maty są podobno bardzo dobrej jakości, a ich chłonność znacząco przewyższa tą znaną z klasycznych mat dostępnych w sklepach zoologicznych. Czym jeszcze różnią się te maty od zwykłych? Mają neutralizować zapachy i zgodnie z danymi producenta są wykonane z ekologicznych i biodegradowalnych materiałów.

Podsumowanie

Cena psiej łazienki niestety jest dość wysoka. Trzeba jednak przyznać, że rozwiązanie to wygląda znacznie lepiej niż rozłożone po domu maty. Kilka rozwiązań jak maty, które pochłaniają zapachy, czy podstawka, która ma zachować łapki psa w czystości, zapowiadają się dość ciekawie.

Czy warto kupić psią łazienkę? Na to pytanie każdy właściciel psa zgodnie z preferencjami będzie musiał odpowiedzieć sobie sam.

━ more like this

Czy w Turcji można latać dronem?

Turcja to piękny kraj, który przyciąga turystów z całego świata. Znajduje się tu wiele wspaniałych miejsc do zwiedzania, takich jak Stambuł, Kapadocja czy Antalya....

Czy w Egipcie można latać dronem?

Egipt to kraj pełen atrakcji turystycznych, w którym coraz więcej osób chce nagrywać ujęcia z powietrza. Jednak przed przystąpieniem do latania, warto zapoznać się...

Czy w Czarnogórze można latać dronem?

Czarnogóra to kraj leżący na wybrzeżu Adriatyku, z pięknymi krajobrazami, wodospadami i zabytkami. Wraz ze wzrostem popularności dronów, pojawia się pytanie - czy w...

Czy w Tajlandii można latać dronem?

Tajlandia to kraj o bogatej kulturze i pięknych krajobrazach, które są idealne do fotografowania i filmowania z powietrza. Jeśli planujesz latać dronem w Tajlandii,...

Czy warto lecieć do Norwegii na wiosnę?

Norwegia to kraj, który przyciąga turystów z całego świata przez cały rok. W zależności od pory roku, w której się tam wybierzemy, będziemy mogli...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj