Nieznane miejsca w Egipcie, które warto odwiedzić

Date:

Share:

Egipt to kraj pełen tajemnic i turystycznych atrakcji. Znany jest przede wszystkim z pięknych piramid w Gizie, ale to tylko jedna z wielu rzeczy, które można tam zobaczyć. W Egipcie jest wiele miejsc, które nie są tak popularne, ale również warto je odwiedzić.

Jeśli planujesz wyjazd na wakacje do Egiptu, który nie będzie zorganizowaną wycieczką, a da Ci możliwość zwiedzania samodzielnie wybieranych miejsc, poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji.

Co zwiedzić w Egipcie?

Abusir – to starożytne miasto, które znajduje się niedaleko Kairu. Jest to miejsce szczególnie ważne dla miłośników historii starożytnego Egiptu, ponieważ znajdują się tam ruiny kilku ważnych świątyń i grobowców faraonów. W Abusirze można zobaczyć m.in. świątynię Sahure i świątynię Niuserre.

Tell el-Amarna – to ruiny miasta, które zostało założone przez faraona Echnatona w XIII wieku p.n.e. Miasto było ważnym centrum kultu Atona, boga słońca, którego Echnaton uważał za jedynego prawdziwego boga. W Tell el-Amarna można zobaczyć m.in. pałace faraona i jego żony, Nefertiti.

Abydos – to starożytne miasto, które było ważnym centrum kultu boga Osirisa. W Abydosie można zobaczyć m.in. świątynię Osirisa, grobowce faraonów oraz rzeźby i freski związane z kultem Osirisa.

Egipt, pustynia, wielbłąd
Photo by Lea Kobal on Unsplash

Wadi el-Shatt el-Rigga – to krajobrazowy wąwóz, który jest szczególnie piękny w okresie suchym. W wąwozie można zobaczyć m.in. skalne malowidła i starożytne grobowce.

Wadi el-Hitan – to unikalne miejsce, gdzie znajdują się skamieniałe pozostałości prehistorycznych ssaków. Jest to ważne miejsce dla paleontologów i miłośników przyrody.

Dolinę Królów – to miejsce, gdzie znajdują się grobowce faraonów z okresu Nowego Państwa. W Dolinie Królów można zobaczyć m.in. grobowiec Tutanchamona i grobowiec Ramzesa VI.

Monaster Deir el-Bahari – to kompleks świątyń zbudowany przez królową Hatszepsut. W Monasterze Deir el-Bahari można zobaczyć m.in. świątynię Hatszepsut, grobowiec Hatszepsut i grobowiec Senenmuta.

Monaster El-Sour El-Abadieh – to kompleks świątyń zbudowany przez faraona Amenhotepa II. W Monasterze El-Sour El-Abadieh można zobaczyć m.in. świątynię Amenhotepa II i grobowiec Amenhotepa II.

Ciekawa jestem, czy któreś z opisywanych miejsc znajdzie się na Twojej liście do zwiedzania?

━ warto przeczytać

Co robić w grudniu? Przewodnik po miesiącu pełnym magii

Grudzień to miesiąc wyjątkowy. Kiedy za oknem mróz maluje szronem szyby, a miasta mienią się tysiącami światełek, nie można oprzeć się magii tego czasu....

O co chodzi ze Spotify Wrapped?

Spotify Wrapped to coroczna tradycja Spotify, podczas której użytkownicy otrzymują zestawienie ich muzycznych upodobań z całego roku. Funkcja ta prezentuje najpopularniejsze utwory, artystów i...

Co zrobić w listopadzie? Porady na jesienne dni

Listopad, z jego chłodniejszymi dniami i krótszymi wieczorami, stanowi idealny moment, aby zwolnić tempo i zadbać o siebie oraz swoje otoczenie. Jest to czas,...

Recenzja książki – Wszechświat w twojej dłoni

Czy zdarzyło Ci się kiedyś choć przez chwilę zastanawiać nad tym, czym jest Wszechświat i jakie są jego granice? Większość osób nawet nie wie,...

Recenzja genialnej gry planszowej – The Godfather: Imperium Corleone

Książki spod pióra Mario Puzo stały się jedną z najsłynniejszych opowieści o ludziach i świecie mafii sycylijskiej, która musiała osiedlić się w Nowym Świecie....

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj